Anaokulu açmak isteyenlerin ve aynı zamanda kreş açmak isteyenlerin de karar aşamasındaki ilk düşüncesi, anaokulu açarken nereden başlamalıyım? olmuştur. Bize gelen yoğun talepler doğrultusunda bu yazımızı hazırlamış bulunuyoruz.

Anaokulu ya da kreş açmak için öncelikle yer çalışması yapılır. Tahmini anaokulu maliyetleri hesaplanmaya çalışılır. Ama bunlardan daha da öncesi prosedürler konusunda araştırmalar yapılır. Bu konuda bize gelen taleplerin çoğu;

  • Anaokulu açmak için nereye başvuru yapmam gerekiyor?
  • Herhangi bir çalışma yaptınız mı ?
  • Hayır henüz araştırma aşamasındayım.

Önemli olan nereye başvuru yaptığınız değil, açmayı düşündüğünüz anaokulunun tercih edilebilir olması ve kazançlı bir yapıda olmasıdır.

Peki anaokulu / kreş açarken nereden başlamalıyım.

Bu konuda ilk yapmanız gereken husus açacağınız anaokulunun size sağlayacağı avantajlar ve tercih sebebi olacak unsurları belirlemenizdir. Öncelikle çevrenin sosyo-ekonomik durumunu tespit etmeli, anaokulu ve kreş işleyişinin nasıl olacağını belirlemeli, eğitim faaliyetlerinde niteliği nasıl artıracağınızı tespit etmelisiniz.

Ciddi bir yatırım yapacağınız anaokulunda fizibilite yapmadan harekete geçmek son derece tehlikelidir. Mesele anaokulu ya da kreş açmak değil yaptığınız yatırımın geri dönmesini sağlamaktır. İşte tam da bu noktada Okul Danışmanlığı Hizmetleri olarak devreye giriyoruz. Öncesinde bölgesel analizlerle yapılacak çalışmanın niteliğini ortaya çıkarıyoruz.

Henüz yer bulma aşamasına dahi geçmemişken, yapılacak olan ön çalışma sonrasında hedeflerimize ulaşabilmek için gerekli yer bilgisini paylaşıyoruz. Kriterleri belirleyip hareket etmek bize yatırımın daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda yer bulma konusunda filtreleme yapacak size uygun olan yeri öncesinde bileceksiniz. Anaokulu açma konusunda adımlarımızı daha sağlam atmış olacağız.

Anaokulu açarken nereden başlamalıyım ?

sorusunun aslında bir çok cevabı vardır. Yukarıda bahsettiğimiz durumlara ekleyebileceğimiz, personel seçimleri, eğitim programının dizaynı, bölgesel farklılıklar, hedefler, kazanımlar gibi bir çok alan bulunmaktadır.

Anaokulu açarken nereden başlamalıyım diye merak ediyorsanız mutlaka bizimle iletişime geçin. Yapacağınız yatırım kazançlı olsun. Bütçeniz dahilinde en iyisini hazırlayalım. Size de işinizin keyfini çıkarmak kalsın…

Okul Danışmanlığı Hizmetleri 12/01/2019

Diğer Yazılar