• okuldanismanligi 27 Mart 2017 - 2.59
 • Okul Öncesi Eğitim Programları
 • Anasayfa > Anaokulu Açmak, Anaokulu Danışmanlığı, Kreş Açmak, Kreş Danışmanlığı
 • Okul Öncesi Eğitim Programı

  Okul Öncesi Eğitim Programlarını bu alana giren ve okul öncesi alanda çalışanların tamamı bilirler. Bir çok yaklaşım bulunmaktadır. Kurucusundan eğitimcisine kadar çeşitli seminer ver eğitimler alırlar. Lakin önemli olan bir hususu gözden kaçırırlar. Bu husus ise her bölgenin sosyo kültürel yapısının çocuk gelişimine olan etkileridir.

  Konu ile ilgili olarak yapmış olduğumuz çalışmalar nezdinde edindiğimiz bilgiler çok çarpıcı sonuçları beraberinde getirdi. İşin uzmanlarıyla yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde bir programı yüzlerce anaokulu kullanmak zorunda kalıyorlar. Lakin uygulamada ise ciddi sıkıntılar doğuyor. Anaokulları bu eğitim programının amacının ne olduğunu anlayamıyor ve uygulamada da neler yapabilecekleri ve nasıl zenginleştirilmesi gerektiğini bilemiyorlar. Hal böyle olunca eğitim kalitesi düşmüş oluyor. Anaokulları bakımevine dönüşüyor. O nedenle iyi bir anaokulundan bahsedebilmek için öncelikle eğitim felsefelerinin olması ve bu felsefeye göre çalışmaları gerekiyor. Tabi rekabet ortamı da ortaya çıkınca aktivitelerini zenginleştirip sonuca gitmeyi düşünüyorlar.

  Yaklaşımlar ne olursa olsun uygun eğitim ortamından bahsedebilmek için o eğitim programına yönelik tasarımın uygulanması gerekiyor. Bize ulaşan müşterilerimizin bir kısmı montessori anaokulu açmak istiyor. Ama montessori sınıflarının maliyetini öğrenince vazgeçmek zorunda kalıyorlar. Problem bütçe değil, aynı zamanda bu eğitim programını uygulayabilecek eğitimci bulmak gerekiyor. Bu eğitimci montessori eğitiminin her hücresini iyi bilmek zorunda. Bir de tüm kadroyu düşünürsek başlı başına bir maliyet sadece eğitimlere gidecektir.

  Bu sadece montessori eğitim modeliyle alakalı bir durum değil. Bir çok yaklaşım için de aynı şeyler geçerlidir.

  Okul Danışmanlığı Hizmetleri olarak alt yapısını hazırladığımız her anaokuluna özgün olarak hazırlanacak okul öncesi eğitim programı ile bu farklılıkları ortadan kaldırmak için önemli bir adım attık. Artık Okul Danışmanlığı Hizmetlerinin yapmış olduğu tüm anaokullarının kendilerine özgü bir eğitim modeli olacaktır. Bu çalışmalarımızı Ankara Üniversitesi Okul Öncesi Bölümü ile ortak yapmaktayız. Okul Öncesi Eğitim Programı ve Eğitimleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

   

  Okul Danışmanlığı Hizmetleri  2017-03-27

 • okuldanismanligi ,
DİĞER HİZMETLERİMİZ
error: Emeğe Saygı Gösterelim. Sitemizdeki yazıların tamamı özgün içeriklerdir ve tamamı Okul Danışmanlığı Hizmetlerine aittir. İzinsiz kopyalanması ve kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal süreçlerin işleyeceğini bildiririz.Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Sitemizde yayınlanan içeriklerin izinsiz kopyalanması halinde gerekli yasal prosedürleri uygulayacağımızı belirtiriz.