Anaokulu Keşif Danışmanlığı

Anaokulu Keşif Danışmanlığı

Önce sizi dinliyoruz

Rüya gibi bir anaokulu açmak artık hayal değil! Uzman ekibimizle gerçekleştirdiğimiz “Anaokulu Keşif Çalışması” sayesinde, ideal okulunuzu hayata geçirmenin ilk adımını atın.


30 dakikalık detaylı online toplantımızla başlayan bu yolculuk, sizin için en uygun yerin belirlenmesi ve yerinde detaylı incelemeler yapılmasını içerir. Profesyonel raporlamamızla, anaokulunuzun her aşamasında yanınızdayız.


Hayalinizdeki anaokulunu kurmak için bizimle iletişime geçin ve ilk adımı atın! Siz de farkındalığı yüksek bir eğitim kurumu olmanın keyfini çıkarın!

Anaokulu Keşif Danışmanlığı

HİZMETLERİMİZ

Anaokulu Keşif Danışmanlığı

Anaokulu Açmak İçin İhtiyaçlarımız Neler?

  • Online Toplantı: 30 dakikalık toplantının amacı ve nasıl organize edileceğini planlıyoruz.
  • Yer Seçimi: Anaokulu binasının özelliklerini beliyoruz ve yer bullma sürecini ve potansiyelini tespit ediyoruz.
  • Yerinde Keşif ve Raporlama: Yerinde yapılan incelemeler ve raporlama sürecini tamamlıyoruz.

Şimdi 30 Dakikalık ücretsiz danışmanlık alın

Anaokulu Keşif Danışmanlığı

Keşfediyoruz

Anaokulu binasını inceleyerek, yatırımınızın kazanma potansiyelini belirliyoruz. 


Anaokulu kapasitesini belirlemek için taslak projelerini oluşturuyoruz. 


Bölge analizi yaparak alacağınız öğrenci ücretlerini tespit ediyoruz. 

Rakipleri inceleyerek yapılacak olan anaokulunun alt yapısını oluşturuyoruz. 

Maksimum kapasite sağlıyoruz.

Bir anaokulunun karlılığı kapasitesi ile doğru orantılıdır. Yerleşim planımızı maksimum kapasite alacak düzeyde hazırlıyoruz. Birim maliyetleri düşürüyoruz.

Anaokulu Keşif Danışmanlığı
Anaokulu Keşif Danışmanlığı

Çevre Kontrolü

Rakiplerinizin genel durumunu belirliyoruz. Bölgenin potansiyelini analiz ediyoruz. Rekabeti yüksek bir anaokulu için zemin hazırlıyoruz. 

Ücret Tespiti yapıyoruz.

Anaokulu binanızın bulunduğu bölgenin sosyoekonomik yapısını inceliyoruz. Yüksek standartlarda bir anaokulunun alması gereken ücret politikasını belirliyoruz. 

Anaokulu Keşif Danışmanlığı

Maliyet kalemlerini belirliyoruz.

En az maliyet en iyi sonuç prensibi ile çalışıyoruz. Hem yüksek standartlara ulaşmanızı hem de bu standartlara ulaşmak için gerekli maliyet kalemlerini çıkarıyoruz. Yatırımınızı güvenli hale getiriyoruz. Sürprizlere yer vermiyoruz. 

Anaokulu işletmesi maliyetleri

Anaokulu açmak karlı mı? Sorusunun cevabını buluyoruz. Kar zarar analizi yapıyoruz. Bu sayede ne ile karşılaşacağımızı biliyoruz.

Raporluyoruz

İncelemeler sonucunda tüm aşamaların yer aldığı raporumuzu sunuyoruz. Karlı bir anaokulu yatırımı için tavsiyelerimizi sunuyoruz.

Yol Haritası çıkarıyoruz

Elimizdeki değerli bilgilerle anaokulu açmak için gerekli aşamaları ortaya çıkarıyoruz. Planlamasını yapıyoruz.

Bundan sonra ne olacak ?

Anaokulu açma serüvenine birlikte başlıyoruz…

Bir anaokulu  binasının uygun olabilmesi için önce hedeflerinizi belirlemelisiniz. İhtiyaçlarınıza cevap veriyorsa yer uygundur. Yönetmelik gereği bir anaokulu binasının uygun olabilmesi için öncelikle iskan belgesinin olması gerekiyor. 100 metre etrafında alkollü içki satan yerlerin olmaması gerekiyor.  Aynı zamanda bahçe alanınızın da bulunması gereklidir.  Bu şartı sağlıyorsa o zaman bu yer anaokulu olma potansiyeline sahiptir. 

Bu konuyla ilgili en az şu kadar olacak diye kesin bir yönetmelik yoktur. Ama tecrübelerimiz doğrultusunda en az 350 m2 ve üzeri alanları değerlendirmeniz faydalı olur. Anaokulu keşif çalışmalarında önceliğimiz maksimum kapasite alabilmektir. 

Kapasitesi fazla olan bir anaokulunun birim maliyeti düşük, karlılığı yüksek olacaktır.  Binanız ne kadar büyük olursa o kadar iyidir. 

Anaokulu olarak kullanacağınız yerlerde, konut, ticari alan, sosyal tesis, özel kullanım gibi özellikleri aramalısınız.  Dükkanlar, komple binalar, müstakil yapılarda anaokulu açabilirsiniz. 

Tavsiyemiz bağımsız alanlarda açmanız yönündedir.  

Bir anaokulu veya kreş açarken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar ulaşılabilirlik olmalıdır. 

Güvenli bir ortam veliler açısından tercih edilecektir. Anaokulu binasının çevresinin de güvenli bir alanda olmasına dikkat edin. Sabah ve akşam yoğun akışınız olacağı için park konusunda problem yaratmayacak alanlar seçmelisiniz. 

Anaokulu ve kreşlerin yoğun olduğu yerlerde rekabet yüksek olacaktır. Eğer rekabet gücünüzü doğru kullanırsanız bu bölgeler sizin için avantajlı olabilir.  Bir yer de çok anaokulu olması hem avantaj hem de dezavatanjı beraberinde getirir. Doğru bir planlama ile rekabet koşullarını belirleyen bir anaokulunuz olabilir.  Anaokulu keşif danışmanlığı kapsamında bölgenizin size neler getireceği konusunda detaylı bilgilendirme sağlıyoruz. 

Milli Eğitim Bakanlığı yerin uygunluğunu kontrol etmeye gelmez. Yönergeler doğrultusunda anaokulunuzun uygunluğuna bakabilirsiniz.  Eğer yerin öncesinde resmi bir kurum tarafından kontrol edilmesini istiyorsanız bağlı bulunduğunuz ilin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına başvuru yapmanız gerekmektedir. 10 gün içinde yerinizi incelemeye gelecekler ve durum hakkında size bilgi vereceklerdir.  

Tavsiyemiz ihtiyaçlarınız nezdinde hareket etmenizdir. 

Evet, anaokulu veya kreş açmak için binanın bahçesinin olması gerekmektedir. Bulduğunuz yerin en az 100 m2 bahçesi olmasına dikkat etmelisiniz. 

Anaokulu Keşif Çalışması hizmeti aldığınızda, yerin uygunluğu, maliyet analizleri, bölge kontrolü ve analizi gibi detaylara sahip olacaksınız. Bu sayede yatırımınızın size neler vaad ettiğini göreceksiniz. Aynı zamanda yatırım yapıp yapmama konusunda objektif bilgiye sahip olacaksınız.  Daha kısa bir özetle anaokulu açma yatırımınızı güvenceye almış olacaksınız. Bakış açınız değişecek.

Bloğumuza Göz Atın

Tümünü Gör

Bize Ulaşın