Devren Anaokulu ve Kreş Alırken Dikkat edilmesi gereken hususlar.

devren anaokuluve kreş çalışmaları, genellikle anaokulu açmak isteyen kişilerin ilk düşündükleri unsurların başında gelmektedir. Bu durumda hazır kurulu bir düzene erişmek ve çalışmaya kaldığı yerden başlamak akıllıca gelmektedir. Bu durumda kurumun geçmişi de önem kazanmaktadır. Bu güne kadar yapmış olduğu faaliyetlerin neler olduğunu çevredeki intibasını göz önünde bulundurmak gerekmektedir.

Peki, Devren anaokulu almak için neler yapmalıyım?

Öncelikle zamana bakmak yararlı olacaktır. Eğer sezon ortası bir dönemde devralma işlemi gerçekleştirecekseniz önce hazirana kadar kaç ay var ona bakmak lazım. Haziran Eylül arası yaz okulu kayıtlarıyla başlayabilirsiniz. Bu süreçte dayanma gücünüz olması gerekebilir.

Devren Anaokulu Alırken Çocuk Sayısı önemli mi ?

Aslında burada çocuk sayısından ziyade gelir gider dengesine bakmak daha mantıklı olacaktır. Devirlerde çocukların kalacağının garantisi yoktur. Siz devraldıktan sonra hepsi gidebilir ya da çok azı kalabilir. Devren anaokulu için bu bir şey değiştirmeyebilir fiyat anlamında.

Devren Anaokulu Fiyatını nasıl belirlemeliyiz?

Öncelikle kurumun geçmişi büyüklüğü gibi detaylara bakmak lazım. Mutlaka fizibilite yapılmalı. Hali hazırda bu yeri siz kursaydınız, en az maliyetle 100,000 ₺ üzerinde bir rakam harcardınız. Buradan yola çıkarak içerideki çocuk sayısıyla birlikte maliyetleri de kendinize göre hesaplayabilirsiniz. Eğer kazanan bir anaokulu devralacaksanız o zaman bir yıllık kar marjını ve başlangıç maliyetlerini göz önünde bulundurarak fiyatlandırmanız yararlı olacaktır.

Devren anaokulunda çocuk yok ne yapmalıyım?

Çocuğun olmaması, olmasından daha avantajlıdır. Çünkü hem ödeyeceğiniz ücret düşük olacaktır hem de yeni bir imajı çok daha kolay yapabileceksiniz. Bu durumda ruhsat için harcanan bedellere bakmak yararlı olacaktır. Zaten devren anaokulunun en büyük avantajı prosedür işlemleriyle çok fazla uğraşmayacak olmanızdır. Hazır ruhsat devri olacaktır.

Devren anaokulunun ruhsatı yok Nasıl bir yol izlemeliyim?

Bu durumda yapacağınız en güzel şey en az parayı teklif etmek olacaktır. İçerideki malzemeler sizin için birşeyi ifade etmez. Yapılmış tadilatlar da çok birşey değiştirmez böyle bir yer için verilecek en iyi rakam 10,000₺ dir. Bu da en fazlası. Sonuçta ruhsat için bir çaba sarfedeceksiniz, belki bir çok şeyi yine değiştirmek zorunda kalacaksınız? O yüzden ne kadar az para öderseniz sizin için o kadar iyi. İlla bir fiyat olacaksa da bir kira bedeli hava parası verilebilir. Sonuçta ruhsat devri almıyorsunuz.

 

Her ne kadar pratik gibi görünse de işletme devrinden sonra bir takım problemler olabilir. Nedir bunlar birlikte inceleyelim.

Kurumu devir aldıktan sonra, yeni bir imajın geldiğini göstermeniz gerekmektedir. Fiziksel değişiklikler veliler tarafından sizin işinize gösterdiğiniz önemi algılamasına yardımcı olur. Eğer aynı şartlarda devam ediyorsanız bunu bir kez daha gözden geçirmeniz gerekebilir. Her ne kadar bir maliyet olmuşsa da bu maliyeti yapmaya değer olup olmadığını belirlemek kurumsal imaj açısından son derece önemlidir.

Müşteri Portföyü,

bu da önemli hususlardan biridir. Çünkü bölgenin ekonomik gelir seviyesine bağlı olarak, sizi ön plana çıkaracak unsurları bu sayede tespit edebilirsiniz. İnsanların bir anaokulundan beklentilerini görmek içeride yapacağınız çalışmaların da belirlenmesini sağlayacaktır. Devreden anaokulu ya da kreşin portföyünü ne kadar tanıdığını öncesinde bilmek faydalı olacaktır.

Pazarlama Faaliyetleri

Bir çok kurum sahibinin bu konuyu es geçtiğini söyleyebiliriz. Çünkü eğitim ile ön planda olmak için sizin ciddi bir süre geçirmeniz gerekecektir. En az 4 yıl süreyle faaliyetlere devam edip eğitiminiz ile ilgili olarak çevrenin bilinçlenmesi sürecini de doğru yönetmiş olmalısınız. Öğrenciler mezun edip, ilk öğretimde takibinin yapılmış olması gerekecektir ki bu da çok rastlayamadığımız bir durumdur. Pazarlama faaliyetleri hep askıya alınan işlerin başında gelir. Gereksiz harcamalar olarak karşımıza çıkar. Eskiden kalma usullerle yol aldığımızı düşününce reklam çalışmaları da gereksiz görünmüş olabilir. Ama unutmayın ki yoldan geçen kişiler sizi bulmayacak. Eğer bir anaokulu devrediyorsa bu çalışmaların çok yapılmadığını bilin.

Sistem oluşturun

Devraldığınız anaokuluna girdikten sonra ilk yapacağınız çalışma, işleyişi rahatlatacak bir sistem oluşturmak. Ne kadar iyi düzen kurarsanız ve aktarırsanız fayda o denli yüksek olacaktır. Hem personel, hem veli hem de çocuklar açısından son derece önemli bir modeliniz olacaktır. Tabi zamanı da iyi yönetmiş olacaksınız.

Yusuf YILMAZ

Okul Danışmanlığı Hizmetleri
Anaokulu danışmanlığı https://www.okuldanismanligi.com.tr/anaokulu-danismanligi/ hemen ziyaret et.

Diğer Yazılar